Yaponiya Parlamentinin Nümayəndələr Palatasının üzvü, Liberal Demokrat Partiyasının (LDP) Xarici Əlaqələr Şöbəsinin direktoru cənab Key Takaqi ilə səmərəli görüş keçirilmişdir
2026-cı il 15 yanvar tarixində Azərbaycan Respublikasının Yaponiyadakı səfiri Fərid Talıbov Yaponiya Parlamentinin Nümayəndələr Palatasının üzvü, Liberal Demokrat Partiyasının Xarici Əlaqələr Şöbəsinin direktoru cənab Key Takaqi ilə görüş keçirmişdir. Görüşdə Azərbaycan–Yaponiya parlamentlərarası əlaqələrinin mövcud vəziyyəti və inkişaf perspektivləri, siyasi partiyalararası əməkdaşlıq, habelə regionda sülhün təmin olunması və Azərbaycanın artan geosiyasi rolu müzakirə edilmişdir. Səfir, həmçinin işğaldan azad edilmiş ərazilərdə aparılan bərpa işləri və mina problemi barədə məlumat vermişdir. Tərəflər əməkdaşlığın genişləndirilməsi imkanları ətrafında fikir mübadiləsi aparmışlar.

A fruitful meeting was held with Mr. Kei Takagi, Member of the House of Representatives of the Japanese Parliament and Director of the Foreign Affairs Department of the Liberal Democratic Party (LDP).
On 15 January 2026, the Ambassador of the Republic of Azerbaijan to Japan, Farid Talibov, held a meeting with Mr. Key Takaqi, Member of the House of Representatives of the Japanese Parliament and Director of the Foreign Relations Department of the Liberal Democratic Party. During the meeting, the current state and future prospects of Azerbaijan–Japan interparliamentary relations, inter-party cooperation, as well as the ensuring of peace in the region and Azerbaijan’s growing geopolitical role were discussed. The Ambassador also briefed the Japanese side on the reconstruction efforts in the liberated territories and the mine contamination problem. The parties exchanged views on opportunities to further expand bilateral cooperation.